10 кращих екранізацій за Кінгом

10 кращих екранізацій за Кінгом

ТОП 10 фільмів з кіновсесвіту Кінга

За свою 50-річну кар’єру Стівен Кінг опублікував 65 романів (66-й незабаром) і понад 200 оповідань. Його книги були продані понад 400 мільйонами примірників по всьому світу, і їх регулярно розкуповували для кіно та телевізійної адаптації.


1. Куджо (1983)

обкладинка книги "Куджо"

Доброзичливий сенбернар на ім'я "Куджо" заразився сказом і вчинив терор у маленькому американському містечку. "Куджо" - це більше, ніж просто жахливий пес, це також історія про зраду та розпад сім'ї. Це те, що відрізняє його від інших фільмів про напад тварин.

The New York Times назвала фільм «передбачуваним» і сказала: «Куджо не такий грізний або страшний, як інші екранізації популярних історій Кінга, і особливо не може порівнюватися з «Керрі» 1976 року...». Майже всі, незалежно від того, бачили вони фільм чи ні, знають, що означає слово «Куджо»... набагато краще, ніж, скажімо, «Крістін». Тож це один із фільмів Кінга, який залишив глибоке враження, навіть якщо не найкреативніший.

 

2. Воно (2017)

обкладинка книги "Воно"

Небагато вигаданих лиходіїв надихають на реальні витівки-реальні злочини. Але на початку 2010-х у Великій Британії та США була чума таємничих крипів, які імітували розмальованого жиром упиря Пеннівайза Тіма Каррі в оригінальному міні-серіалі It. Ось наскільки сильною була культурна пам’ять Пеннівайза, а також масштаб роботи Білла Скарсгарда, щоб зробити цю роль своєю. Його довготелесий, маніакальний клоун передає трохи Джокера Хіта

Леджера та трохи Джека Торранса з The Shining, але тут також є щось цілком власне Скарсгарда. Це важкий переляк від дотику – існує обмеження на те, скільки разів спрацьовує рецепт ой-бах-КЛОУН-бах – але дуже чарівна банда дітей у стилі «Залишся зі мною», які намагаються відбиватися від хуліганів, знаходять тіло мертвий брат і розібратися зі злою сутністю, що змінює форму, ось що змушує все це літати.

3. «Джералдова гра» (2017)

облкладинка книги Стівена Кінга "Джералдова гра"

Роман багато хто вважав непридатним для екранізації протягом десятиліть після публікації в 1992 році, однак «Джералдова гра» нарешті була взята в роботу затятим шанувальником Кінга, режисером Майком Фланаганом. Уявна складність була передумовою всієї історії: Джессі Берлінгейм неохоче витримує сексуальну гру в кабалу зі своїм чоловіком Джеральдом, який відразу ж вмирає від серцевого нападу, залишаючи її прикутою наручниками до ліжка в їхній віддаленій каюті на

кадр з фільму "Джералдова гра"

березі озера. Одна локація, дуже мало персонажів, а головний герой практично не може рухатися. Все залежить від центральної ролі, і великим успіхом режисера стало призначення Карли Гуджіно (на фото) на роль Джессі, чия найкраща роль у кар’єрі виражає всі емоції, оскільки її скрутне становище стає все більш відчайдушним, заплутаним і сюрреалістичним. З тих пір вона є опорою в творчості Фланагана («Привиди будинку Хілл» і садиби Блай», «Опівнічна меса», «Падіння дому Ашерів»).

4. Крістін (1983) 

Якщо хтось хоче адаптувати історію про машину, яка постійно вбиває людей,

обкладинка книги Стівена Кінга "Крістіна"

то це Джон Карпентер, відомий фільмом «Штука». Арні — тюхтій, з якого знущаються та побивають, але коли він починає реставрувати стару плімут Ф’юрі на ім’я Крістін, він стає впевненішим і привабливішим. Коли Арні прив'язується до автівки на ім'я Крістін, стає зрозуміло, що під капелюшком у неї приховані темні секрети. Надзвичайно моторошна та неймовірно весела, Крістін є своєрідним дзеркальним відображенням американських графіті на виставковій площі. Там, де круїзні мемуари Джорджа Лукаса є тужливим портретом більш невинних часів, Крістін попереджає, що занадто багато ностальгії може поглинути вас.

 

5. Зелена миля (1999) №27 IMDb

 

обкладинка книги Сітвена Кінга "Зелена миля"

Ви оцінили фільм «Втеча з Шоушенка»? Для режисера Френка Дарабонта відповіддю став ще один фільм про в’язницю на епоху з тригодинним хронометражем і Томом Генксом. У центрі картини лаймово-зелена камера смертників у в’язниці Колд-Маунтін у 1930-х роках, де містичний ніжний велетень Майкл Кларк Дункан ув’язнений за ймовірне вбивство двох дівчат. Хенкс — офіцер, який прийшов до переконання, що чудодійна зцілююча здатність Дункана означає, що він не може бути вбивцею. Є жах у деяких надзвичайно неприємних

кадр з фільму "Зелена миля"

моментах з електричним стільцем («Старий Спаркі»), але, як і «Шоушенк», це, по суті, вагома мелодрама, цього разу з фантастичними елементами. Режисура Дарабонта ретельна, а його адаптація трепетна: звідси така некваплива довжина. Якщо такий стиль здається епізодичним, то це лиш відображає природу оригіналу Кінга – експерименти з посиланням на Діккенса, адже перша публікація складалася з шести окремих частин.

 

6. Салимова лігво (1979)

обкладинка книги Стіена Кінга "Салимове лігво"

Одним із найперших романів Кінга став цей тригодинний міні-серіал, знятий Тоубом Хупером із «Техаської різанини бензопилою» (хоча в деяких країнах його було скорочено для кінотеатрів). Безсумнівно, обмежений тим, що було дозволено на американському телебаченні 1970-х років, він все ще напрочуд сильний. І оскільки сам Кінг завжди описував це як хоррор-версію мильної опери Peyton Place, можливо, телебачення все одно було його природним домом. Суть оповіді про місто, яке поступово перетворюється на вампіра, поки нікого не залишиться, залишається незмінною, і є незгладимий страх у таких сценах, як Ральфі Ґлік (Ронні Скрібнер), який плаває у вікні, або Майк Райерсон (Джеффрі Льюїс), який просто сидить у кріслі-гойдалці. Балакучий містер Барлоу з книжки стає безсловесним Носферату Реджі Нальдера, але навіть це дивним чином працює; Підступний знайомий Барлоу, Стрейкер (старий Джеймс Мейсон), виконує важку роботу замість нього.

 

7. Туман (2007)

Після зйомок фільмів «Втеча з Шокшенка» та «Зеленої милі» Френк Дарабонт зробив хет-трик у екранізаціях Кінга, створивши дуже інший фільм. А саме: велике старовинне створіння, де повзун із щупальцями, величезні комахи та гігантські павуки тероризують маленьке містечко Америки. Так, народний підйом це не так. Дарабонт сказав, що «Туман» «не про монстрів зовні, а про монстрів усередині: людей, з якими ви застрягли, ваших друзів і сусідів, які ламаються під напругою». Це так. Але це також дуже, дуже багато про людей, яких з’їдають богомоли, і в цьому немає ніякого сорому. І в той час, коли франшизи «Хостел» і «Пила» були великою привабливістю хоррорів, неймовірна кінцівка «Туману» показала, що можна розтрощити аудиторію, не розтрощуючи черепа.

8. Мертва зона (1983)

обкладинка книги Стівена Кінга "Мертва зона"

Коли Джонні (Крістофер Уокен) прокидається від коми, в яку він впав після того, як заїхав на своєму Beetle у вантажівку, все змінилося. Минуло п'ять років. Його подруга Сара (Брук Адамс) переїхала далі і завела собі чоловіка та дитину. І тепер він може бачити майбутнє людей, до яких торкається. Це велика відповідальність, особливо

кадр з фільму "Мертва зона"

коли він бачить знищення всього людства в майбутньому місцевого політика. Разом зі стрічкою «Муха» цей напружений трилер є таким же масштабним та вражаючим.

 

9. Мізері (1990)обкладинка книги Сітвена Кінга "Мізері"

Цей фільм справді є одним із найкращих фільмів жахів. Просто тому, що він відвертий, а гра Кеті Бейтс у ньому була справді неймовірною. Історія розповідає про письменника, який їхав додому (Джеймс Каан) у хуртовину, і його машина перекинулася в сніг, і його взяла під опіку його фанатка номер один, як вона каже (Кеті Бейтс), але вона трохи зловісніша, ніж здається на перший погляд.

 

10. Втеча з Шоушенка (1994) №1 IMDb

обкладинка книги Сітвена Кінга "Чотири сезони" (Втеча з Шоушенка))

Охоронці-садисти, жорстокі в’язні, знущання тюремних наглядачів і жах застрягти у в’язниці за вбивство, якого ви не скоїли: так, «Втеча з Шоушенка» — це, безперечно, одне з найбільш знакових подій у кіно. Історія Кінга розповідає про Енді Дюфресна (Тім Роббінс), банкіра, кинутого у ведмежу яму з подвійним довічним ув’язненням, коли його визнають винним у вбивстві. Дюфрен стає на ноги за допомогою старого Реда (Морган Фрімен, використовуючи всю кадр з фільму "Втеча з Шоушенка"

свою побиту вуличну мудрість і блискучу чарівність) і вичікує свій час, перш ніж спланувати свою втечу, входячи в довіру до наглядача (надзвичайно агресивний Боб Гантон). «Шоушенк» не отримав великого успіху після виходу, але потім кіно перетворилося на справжній хіт. Його сила полягає в його щиро простому світогляді: це заклик триматися своєї цілі, продовжувати рух, з обіцянкою, що проповзти через п’ятсот ярдів смердючої мерзоти варто того, якщо ви знайдете свободу, чисте повітря, пляж і старого друга.

Читайте також "Стівен Кінг: найголовніше" та "Кінг. З чого почати?"

Назад до блогу

Залишити коментар

Будь ласка, зверніть увагу, коментарі повинні бути затверджені перед публікацією.